داکت اسپلیت داکتینو

خرید داکت اسپلیت

یکی از رایج‌ترین سیستم‌های تهویه مطبوع، داکت اسپلیت می‌باشد. داکت اسپلیت یا اسپلیت کانالی در واقع نوعی کولر گازی است. سرمایش این دستگاه مانند کولرهای گازی معمولی است با این تفاوت که هوای مطلوب توسط کانال‌های تهویه به تمامی قسمت‌های محیط تهویه شونده، بصورت متوازن توزیع می‌گردد. این قابلیت سبب می‌شود که توزیع هوای سرد یا گرم به درستی انجام گردد.

قیمت داکت اسپلیت

معرفی و بررسی کاربرد داکت اسپلیت

داکت اسپلیت شامل دو قسمت یونیت داخلی و یونیت خارجی است. یونیت داخلی داکت اسپلیت در زیر سقف کاذب ساختمان‌ها نصب می‌شود. یونیت داخلی داکت اسپلیت درون محیط تهویه شونده و یونیت خارجی در بیرون از محیط تهویه شونده قرار می‌گیرد. یونیت داخلی، هوای محیط را دریافت کرده (توسط کانال برگشت) و پس از خنک یا گرم کردن هوا، توسط کانال رفت آن را توزیع می‌کند.

امروزه دستگاه داکت اسپلیت بعنوان یکی از رایج‌ترین سیستم‌های سرمایش و گرمایش در آپارتمان‌ها و ملک‌های تجاری و اداری محسوب می‌شود. این دستگاه، قابلیت تزریق هوای تازه را نیز دارد که در زمان طراحی کانال‌ها باید درنظر گرفته شود. بنابراین، در پروژهای اتاق تمیز و بیمارستان‌ها نیز قابل نصب می‌باشد.

انواع داکت اسپلیت

داکت اسپلیت‌ها از نظر کمپرسور در دو نوع معمولی و اینورتر تولید می‌شوند. در مدل معمولی از کمپرسور اسکرال با دور ثابت استفاده می‌شود. اما در اینورتر، دور چرخش کمپرسور متغیر است که این تکنولوژی موجب کاهش مصرف برق می‌شود. در این نوع سیستم‌ها، وقتی دستگاه روشن می‌شود، کمپرسور ناگهان به برق ۱۶ آمپر نیاز پیدا نمی‌کند و به تدریج از جریان کمتر (مثلا ۹ آمپر) شروع به فعالیت کرده و در صورت لزوم برق بیشتری برای تامین دما مصرف خواهد کرد. در نتیجه، این نوع سیستم‌ها با نصف برق مصرفی کمپرسورهای معمولی کار خود را انجام خواهد داد و برخلاف کمپرسورهای معمولی بعد از تامین دمای مطلوب به طور کلی خاموش نمی‌شود. بلکه به صورت هوشمند و با برق مصرفی کمتری مثل ۴ آمپر به کار خود ادامه می‌دهد تا دمای اتاق تغییر محسوسی نداشته باشد.

معرفی بهترین برندهای داکت اسپلیت ایرانی

با وجود شرایط نامساعد سیاسی و اقتصادی از جمله تحریم‌ها و نوسانات ارزی، مردم بیشتر ترجیح می‌دهند که از برندهای ایرانی داکت اسپلیت استفاده نمایند. با پیشرفت تکنولوژی و بکارگیری روش‌های مهندسی معکوس، شرکت‌های زیادی در ایران هستند که دستگاه داکت اسپلیتِ با کیفیت را تولید می‌کنند. کیفیت برخی از این برندها بگونه ایست که با مدل‌های خارجی مشابه است.

در بین مدل‌های ایرانی دو مدل خانه شرقی و اروند در رتبه برتر داکت اسپلیت‌های داخلی قرار گرفته‌اند. مدل داخلی خانه شرقی در واقع مشابه مدل خارجی گرین می‌باشد که به روش مهندسی معکوس تولید شده است. علاوه بر این دو مدل، مدل‌های ایران رادیاتور، مهر اصل، پارس، دماپویا و وست کول نیز از دیگر مدل‌های تولید شده در داخل کشور بشمار می‌روند که از کیفیت بالایی برخورداراند.

مزایای داکت اسپلیت ایرانی

خدمات پس از فروش یک محصول برای مشتریان بسیار مهم است. از آنجایی که دستگاه‌های داکت اسپلیت ایرانی در داخل کشور تولید می‌شوند، قطعات آنان برای تعمیر و نگهداری در آینده همیشه در دسترس است. ازطرفی، ضمانت پنج ساله کمپرسور برای برخی از مدل‌ها نیز از دیگر مزایای خرید داکت اسپلیت ایرانی بشمار می‌رود.

مقایسه داکت اسپلیت ایرانی با برندهای خارجی

امروزه برندهای خارجی زیادی وجود دارند که در زمینه تولید دستگاه‌های با کیفیتِ تهویه مطبوع از جمله داکت اسپلیت، فعالیت می‌کنند. بعضی از این برندها در زمینه تولید انواع سیستم‌های تهویه مطبوع از جمله Multi V ،Mini Multi V ، VRF، چیلر و مینی‌چیلر کار می‌کنند و برخی دیگر فقط اسپلیت دیواری و داکت اسپلیت تولید می‌کنند.

اما، نکته‌ای که باید به آن اشاره کرد آن است که امروزه شرکت‌های ایرانی با بکارگیری تکنولوژی روز و مهندسی معکوس توانسته‌اند دستگاه داکت اسپلیت را مشابه مدل‌های خارجی تولید نمایند. از اینرو، به غیر از چند تفاوت کوچک بین مدل‌های داخلی و خارجی، دستگاه‌های داکت اسپلیت ایرانی تمامی استانداردهای لازم را دارا می‌باشند. همچنین، برخی از برندهای ایرانی از نظر طراحی و کارایی کاملا مشابه با برندهای خارجی هستند.

نکته دیگر آن است که مهم‌ترین بخش یک دستگاه داکت اسپلیت، کمپرسور است. در تمام داکت اسپلیت‌های ایرانی از کمپرسورهای معروف خارجی همچون الجی، هیتاچی، پاناسونیک و کوپلند استفاده می‌شود. پس، می‌توان بیان کرد که در حال حاضر، دستگاه‌های داکت اسپلیت ایرانی با کیفیتی مشابه با مدل‌های خارجی تولید می‌شوند.

داکت اسپلیت الجی

قیمت داکت اسپلیت چقدر است؟

قیمت دستگاه داکت اسپلیت با توجه به مدل و ظرفیت دستگاه متفاوت است. لیست قیمت به‌روز داکت اسپلیت را می‌توانید در وب سایت داکتینو مشاهده نمایید. در جدول زیر نیز قیمت حدودی دستگاه‌های داکت اسپلیت در ظرفیت‌های مختلف ارائه شده است. لازم به ذکر است که این قیمت‌ها مربوط به تاریخ 1399/11/04 است.

ظرفیت دستگاه (Btu/hr) محدوده قیمت (تومان)
24000 26،000،000 الی 33،000،000
30000 27،000،000 الی 39،000،000
36000 33،000،000 الی 42،000،000
42000 35،000،000 الی 44،000،000
48000 42،000،000 الی 48،000،000
60000 48،000،000 الی 53،000،000

از کجا داکت اسپلیت بخرم؟

برای خرید داکت اسپلیت می‌توانید با کارشناسان فروش داکتینو تماس حاصل فرمایید. پس از تماس، کارشناسان فنی و فروش داکتینو از محل نصب دستگاه بازدید به عمل آورده و سپس، دستگاه متناسب با بودجه و محل نصب را به شمار مشتری محترم پیشنهاد می‌نمایند.

نظرات درباره داکت اسپلیت

دستگاه داکت اسپلیت یکی از رایج ترین سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی در آپارتمان‌ها و اماکن تجاری و اداری محسوب می شود. به دلیل راندمان و کارایی بالا، امروزه این دستگاه مورد توجه بسیاری از مهندسان و ساختمان‌سازان قرارگرفته است. این سیستم نه تنها هوای مطلوب سرد یا گرم را تامین می‌کند بلکه به واسطه فیلتر نصب شده بر روی برخی از مدل‌ها، هوای پاک و بدون گرد و غبار را نیز تامین می‌کنند.

داکت اسپلیت

سوالات متداول

محل مناسب برای نصب یونیت داخلی دستگاه داکت اسپلیت کجاست؟

بهترین محل نصب یونیت داخلی داکت اسپلیت، محلی است که صدا کارکرد بلوور فن برای ساکنان آن محیط آزاردهنده نباشد. درواقع برای واحدهای مسکونی بهتر است که از اتاق خواب‌ها دور باشد.

تفاوت قیمت بین مدل‌های مختلف داکت اسپلیت در چیست؟

تکنولوژی استفاده شده در تمامی داکت اسپلیت‌های ایرانی و خارجی یکسان است. تفاوت قیمت به خاطر جزئیات ساخت و سایر امکانات همچون فیلتر هوا و کویل آبگرم توکار می‌باشد. همچنین، مدت زمان گارانتی دستگاه و نوع کمپرسوری که در آن استفاده شده است نیز بر قیمت دستگاه تاثیر گذار است.

از کجا متوجه شویم که داکت اسپلیت را با چه ظرفیتی خریداری کنیم؟

برای اینکار می‌توانید با مشاوران فروش داکتینو مشورت نمایید. همچنین، با مطالعه مقاله “محاسبه ظرفیت داکت اسپلیت” می‌توانید خودتان ظرفیت مناسب داکت اسپلیت را با توجه به مساحت محیط تهویه شونده محاسبه کنید.

هزینه نصب داکت اسپلیت چقدر است؟

هزینه نصب با توجه به تجهیزات زیرکار مشخص می‌شود. درصورتی که زیرکار (مواردی همچون شاسی یونیت داخلی، لوله مسی رفت و برگشت، کابل فرمان و شیلنگ‌های آب گرم) آماده باشد، هزینه نصب حدودا بین 500،000 الی 1،000،000 تومان برآورد می‌شود. اما اگر زیرکار آماده نباشد، هزینه بعضی از نصب‌ها ممکن است تا 2،500،000 تومان هم برسد.