سوالات شما
_

آیا شما سوالی دارید؟

سوالات شما
_

آیا شما سوالی دارید؟

لطفا سوالات زیر را بخوانید و اگر پاسخ خود را پیدا نکردید، لطفا سوال خود را ارسال نمایید، ما در اسرع وقت به شما پاسخ خواهیم داد.

سوالات متداول

تفاوت داکت اسپلیت با کولر گازی چیست؟

نحوه‌ی کارکرد هر دو دستگاه یکسان می‌باشد اما کارایی یونیت‌های داخلی دستگاه‌ها با یکدیگر متفاوت است. یونیت‌های داخلی دستگاه داکت اسپلیت در زیر سقف نصب می‌شوند و هوای مطبوع از طریق کانال‌های تهویه به فضای تهویه شونده انتقال می‌یابد اما کولرهای گازی معمولی فقط محیطی که دستگاه در آن نصب شده است را خنک می‌کنند.

مزایای دستگاه داکت اسپلیت؟

هوای مطبوع به دور از هر گونه آلودگی به محیط تهویه شونده تزریق می‌گردد. از آنجایی که با نصب این دستگاه، گرمایش محیط تهویه شونده توسط یک کویل آبگرم تامین می‌شود، هزینه‌های مربوط به نصب رادیاتور و اجرای لوله‌های رفت و برگشت آبگرم کسر می‌شوند و لوله‌های رفت و برگشت آبگرم تنها برای یک کویل اجرا می‌گردد. همچنین، با حذف کانال کولر آبی، فضای کاربری واحدهای مسکونی بیشتر خواهد شد و در مصرف آب نیز صرفه جویی می‌شود. از طرفی، سرمایش و گرمایش بواسطه کانال‌های تهویه بطور متوازن در محیط‌های تهویه شونده توزیع می‌گردد. از دیگر مزایای این دستگاه، قابلیت نصب یونیت خارجی با اختلاف ارتفاع ۳۰ متر نسبت به یونیت داخلی (با توجه به دستگاه خریداری شده) می‌باشد که می‌توان یونیت خارجی را در پشت بام نصب کرد و فضای بالکن را اشغال نکرد.

معایب دستگاه داکت اسپلیت؟

این دستگاه برای گردش هوا در محیط تهویه شونده از یک فن استفاده می‌کند. روشن بودن این فن، صدایی را ایجاد می‌کند که در سکوت مطلق قابل تشخیص است و گاهی اوقات موجب ناراحتی می‌گردد اما با طراحی دقیق و محاسبه شده‌ی کانال‌های تهویه می‌توان از انتقال این صدا به محیط تهویه شونده جلوگیری نمود.

برای اجرا لوله مسی و کانال دستگاه از کجا شروع کنم؟

جهت اجرای لوله مسی و کانال دستگاه‌ها، با دپارتمان فنی و مهندسی داکتینو تماس حاصل فرمایید تا در اولین فرصت از پروژه شما بازدید کنند و برآورد اجرای لوله مسی و کانال تهویه را به شما ارائه دهند.

برای خرید و نصب دستگاه از کجا شروع کنم؟

برای خرید دستگاه داکت اسپلیت با دپارتمان فروش در تماس باشید. پس از انجام بازدید اولیه توسط کارشناسان فروش داکتینو، ظرفیت و تعداد دستگاه‌ها تعیین و برای ادامه کار به دپارتمان فنی و مهندسی ارجاع داده می‌شوید تا اقدامات لازم جهت اجرا و نصب دستگاه انجام شود.

چه ظرفیتی از دستگاه برای یک واحد مسکونی مناسب است؟

ظرفیت دستگاه با توجه به پارامترهای مختلفی تعیین می‌گردد که از مهم ترین آنها متراژ کل واحد مسکونی است. بعنوان مثال برای یک واحد مسکونی با مساحت ۱۲۰ متر مربع،  یک دستگاه ۳۶۰۰۰ مناسب است و برای یک واحد مسکونی با مساحت ۱۵۰ متر مربع یک دستگاه ۲۴۰۰۰ به همراه یک دستگاه ۳۰۰۰۰ مورد نیاز است. جهت مشاوره در خصوص انتخاب ظرفیت مناسب برای واحد مسکونی خود یا کسب اطلاعات بیشتر با دپارتمان فنی و مهندسی تماس حاصل فرمایید.

برق ورودی دستگاه داکت اسپلیت چند فاز است؟

تک فاز یا سه فاز بودن دستگاه‌ها با توجه به ظرفیت آنها تعیین می‌گردد. برق ورودی دستگاه‌های ۳۶۰۰۰ به بالا سه فاز است و دستگاه ۳۶۰۰۰ و کمتر از آن بصورت تک فاز تامین می‌شود اما بصورت سفارشی می‌توان سه فاز آنها را نیز تولید کرد.

سایر سوالات

آب خروجی از یونیت داخلی دستگاه داکت اسپلیت به چه دلیل است؟

بخار آب موجود در هوا که رطوبت هوا نامیده می‌شود، هنگام عبور از اواپراتور دستگاه تغییر فاز داده و به مایع تبدیل می‌گردد. این مایعِ چگالیده شده (بصورت قطرات آب) در سینی درین جمع می‌شود و از یونیت داخلی دستگاه خارج می‌گردد.

چرا کانال داکت اسپلیت را باید عایق کرد؟

هنگامی که دستگاه در حالت سرمایش کار می‌کند، دمای سطح خارجی کانال پایین می‌آید و هوای مرطوب اطراف کانال پس از تماس با سطح کانال سرد، چگالیده شده و قطرات ریز آب روی سطح کانال ایجاد می‌گردد و سبب خیس شدن سقف خانه می‌شود. به همین منظور، برای جلوگیری از تشکیل این قطرات، سطح کانال را عایق می‌کنند. از طرفی، عایق نصب شده بر روی کانال از انتقال صدای برش هوا به خارج از کانال جلوگیری می‌نماید و صدای ناشی از کارکرد دستگاه را کاهش می‌دهد.

سوالات متداول

از ما بپرسید    [bwsgooglecaptcha bwsgooglecaptcha-922]